Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Romengo ( Vengrija )

Koncertai:

  • Rugpjūčio 22 d., 19 val., Vilniaus mokytojų namų kiemelis (Vilniaus g. 39/6, Vilnius)
  • Rugpjūčio 23 d., 19 val., Ryšių istorijos muziejaus kiemelis ( Rotušės a. 19, Kaunas)

Grupė:

  • Monika LAKATOS: vokalas
  • Mihály ROSTAS: vokalas/ gitara
  • Misi KOVAC: smuikas
  • Guszti LAKATOS: skardinis bidonas/ vokalas
  • Csaba NOVAK: kontrabosas
  • Tibi BOLOG: cajon/ vokalas

Vilniaus ir Kauno muzikos mylėtojai rugjūčio mėnesį galės pajusti ugningos čigoniškos muzikos dvasią iš Rytų Europos. „GM Gyvai“ džiaugiasi Lietuvos publikai pristatydami temperamentingą bei gerai Vengrijos scenoje žinomą romų grupę „Romengo“, kurios nariai jau daugybę metų dega meile tradicinei muzikai.

Grupės vokalistė Monika Lakatos yra viena įtakingiausių, jausmingiausių Vengrijos dainininkių, savo kūryboje siekianti atskleisti romų muzikos autentiškumą. „Romengo“pasirodymų metu ji atlieka ne tik savo kūrinius, bet ir dainuoja iš kartos į kartą Olah romų šeimos perduodamas tradicines dainas.
Unikalų skambesį grupei suteikia archainiai ritmo „instrumentai“ – skardiniai bidonai ir mediniai šaukštai. Ugningos dainos, atliekamos akomponuojant gitarai, kontrabosui bei smuikui, išlaiko autentiškumą ir kartu naujai atskleidžia romų švenčių, susibūrimų dvasią bei užkrečia neįtikėtina energija.
Itin šilta atmosfera pasižyminčios „Romengo“ grupės nariai muzikuoja nuo pat vaikystės. Dauguma jų muzikinę patirtį sukaupė grodami įvairiuose Vengrijos kolektyvuose, su kuriais aplankė daugybę pasaulio šalių. Monika Lakatos, romų pasilinksminimuose ir ceremonijose dainavusi bei šokusi nuo mažumės, 1994 m. įžengė į didžiąją sceną: parengė savo muzikinį repertuarą bei įsitraukė į teatro „Holdvilág“ veiklą, kuriame pasirodydavo kaip dainininkė, šokėja, komikė. Laimėjusi Vengrijoje populiarių konkursą „Ki mit tud“, Monika išgarsėjo visoje šalyje.
Monikai scenoje talkina keturi talentingi muzikantai. Jos vyras Mihály „Mazsi“ Rostás (vokalas, gitaros, oral bass) tradicines romų dainas dainuoti buvo mokomas savo senelio, žinomo Vengrijos čigonų pasakotojo. Jauniausias grupės narys Misi Kovács (smuikas) buvo pastebėtas dėl savo meilės vengrų folklorinei muzikai ir 2005 m. pakviestas prisijungti prie kolektyvo. Vienas iš „Romengo“ įkūrėjų János „Guszti“ Lakatos (oral bass, skardinis bidonas, šokiai), trylika metų grodamas ir šokdamas ansamblyje „Ando Drom“, sulaukė tarptautinio pripažinimo, o Csaba Novák (kontrabosas), prieš atrasdamas world muzikos stilių, grojo daugybėje orkestrų.
„Romengo“ albumas „Kétháné“ 2011 m. rugsėjo mėn. pakliuvo į 5-tą World Music Charts Europe geriausių albumų sąrašo vietą.
Kviečiame nepraleisti šios ugningos muzikos fiestos, kurią festivalio „Pasaulio muzika gyvai“ metu mums užkurs nepakartojamieji „Romengo“!

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai