Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Saulės kelionė - Kalėdinis šventinis reginys

Koncertai:

  • Gruodžio 25 d. 19val.Kongresų rūmų salė, Vilnius
  • Gruodžio 26d. 18val. VDU Didžioji salė, Kaunas
  • Gruodžio 27d. 18val. koncertų salė 'Saulė", Šiauliai

Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ įlieja ugnies prieš devyniolika metų parašytam muzikiniam pasakojimui – reginiui „Saulės kelionė“.

Per dangaus skliautą keliaujanti Saulė aplanko visus zodiako žvaigždynus, drąsiai užsukdama į jų gelmes. Vieni jų Saulę priima ir globoja, o nuo kitų svetingumo tenka išsiplėšti jėga. Nepaisydama nieko, Saulė rieda Svarstyklių puotos link, kur susirenka visi žvaigždynai, o žiūrovą palydi į kosminiu pulsu tvinksinčią šventę.


Kūrinio kompozitorius Rokas Radzevičius yra parašęs muziką ne vienai vientiso siužeto muzikinei dramai, viena žymiausių – roko opera „Jūratė ir Kastytis“, o štai „Saulės kelionė“ taip pat užima išskirtinę vietą.

„Tai po aplinkos teatro „Miraklis“ vėliava gimusi muzikinė drama, sukurta bendradarbiaujant su dailininke ir režisiere Vega Vaičiūnaite bei jos teta poete Judita Vaičiūnaite. Kūrinio poetinis tekstas remiasi universaliąja kosmologija, bet, pasižiūrėję šviežiu žvilgsniu, pasigedome jame baltiškosios visatos sampratos. Tad nusprendėme kūrinį papildyti ir įausti naujų gijų.“ – teigia „Saulės kelionės“ kompozitorius R.  Radzevičius. 

Aistė Smilgevičiūtė pastebi, kad šis muzikinis pasakojimas, vesdamas Saulės judėjimo skliaute keliu, kalba ir apie vidinius virsmus, kuriuos patiriame judant kosminiams kūnams. „Esame veikiami besikeičiančių sezonų - vasarą prisipildome energijos, noro plačiai siausti, rudenį grįžtame į save... Gruodžio pabaigoje Saulė akimirksniui tarsi sustoja, ir vėl pradeda naują savo kelionę. Taip ir žmogus, apmąstęs praėjusius metus, iš naujo įsuka darbų ratą.“- teigia atlikėja. 

Tvirtą muzikinį pamatą koncerte laikys grupė SKYLĖ, didingumo suteiks choras GENTIS, taip pat dalyvaus atlikėjai – svečiai.

Muzikinio reginio kūrėjai žada „Saulės kelionės“ klausytojus užlieti ryškiomis spalvomis ir šventiškai pakilia muzika. Kiekvienas, atėjęs į koncertą, galės pajusti nenutrūkstantį kosminio pulso plakimą ir pasisems energijos naujiems metų darbams. Reginyje laukiami nuo mažo iki senjoro – ateikite visa šeima!

Bilietai:

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai