Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Sax Gordon ir Toni Lynn - pajusk, patirk, išgirsk ( JAV/Italija)

KONCERTAI

ATLIKĖJAI

•  Sax Gordon - vokalas, saksofonas
•  Toni Lynn Washington - vokalas
•  Luca Giordano - elektrinė gitara
•  Walter Cerasani - bosinė gitara
•  Lorenzo Poliandri - būgnai
•  Alessandro Di Bonaventura - trimitas
•  Fabrizio Ginoble - klavišiniai

Pirmoji Bostono bliuzo scenos dama Toni Lynn Washington kartu su Detroito saksofonininku Sax Gordon – tai sprogstančiai galinga soul ir R&B muzikos koncentracija. Talentingasis Sax Gordon puikiai kaip niekas kitas tęsia ir plėtoja nuostabias amerikietiško R&B saksofono tradicijas. Agresyvaus ir emocionalaus stiliaus dėka tapęs pagrindiniu bei svarbiausiu šio žanro atstovu pasaulyje, idealiai dera su viena geriausių modernaus bliuzo dainininkių, neeilinių galių balso savininke Toni Lynn Washington.

JAV bliuzo, R&B, džiazo dainininkė ir dainų autorė Toni Lynn Washington (tikrasis vardas Dorothy Kearns) šiemet švęs garbingą 80 metų jubiliejų! Bliuzo karalienė iš Bostono, turinti ilgą ir legendomis apipintą scenos patirtį, septynis kartus buvo nominuota „Blues Music Award“, o 1999 m. „Boston Blues Festival“ pelnė apdovanojimą už viso gyvenimo pasiekimus. Keturis dešimtmečius besitęsianti Toni Lynn Washington karjera yra tiesiogiai susijusi su R&B istorija, apimant turus ir pasirodymus su šio žanro muzikos gigantais Jackie Wilson, duetu Sam ir Dave bei kt.

Atlikėja, dainuoti pradėjusi mokyklos ir bažnyčios choruose, vėliau dar nepilnametė drebinusi Bostono naktinius klubus, 1992 m. kartu su Bruce Bears suformavo kolektyvą „Toni Lynn Washington Band“, kuris greitai įtvirtino vienos stipriausių vietinių bliuzo ir R&B grupių reputaciją. Debiutinis kūrėjos albumas „Blues and Midnight“ (1995 m.) sulaukė daugybės entuziastingų atsiliepimų, jai pelnė dvi „W. C. Handy Awards“ nominacijas, „NAIRD Awards“ apdovanojimuose „Soul Album of the Year“ vardą, ir užtikrino teisėtą vietą tarp moterų atlikėjų elito. Įrašas tapo tikra sensacija nacionalinėje arenoje – Toni Lynn Washington atsidūrė dėmesio centre ir buvo pripažinta didžiausiu vokaliniu lobiu bliuzo scenoje.

Ši scenos diva visuomet žavi didingu, emocionaliu bei jausmingu vokalu, perkeliančiu klausytojus į ypatingą ir dvasingą vietą, kuri, pasak „Boston Magazine“, „privers jus ištirpti“. Toni Lynn Washington yra išleidusi keturis solinius albumus: „Blues at Midnight“ (1995 m.), „It’s My Turn Now“ (1997 m.), „Good Things“ (2000 m.), „Been So Long“ (2003 m.). O jos dar 1955 m. kartu su prodiuseriu Edward Frank įrašytas singlas „Dear Diary“ pateko į muzikos hitų TOP-50.

Sax Gordon (tikrasis vardas Gordon Beadle) iš Detroito yra vienas ryškiausių, niekam nuobodžiauti neleidžiančių saksofonininkų. Sukaupęs ilgametę patirtį ir pasižymėdamas neprilygstama energija, atlikėjas naujam gyvenimui prikelia bliuzą, jausmingas balades, soul, svingo muziką ir įpučia gyvybę Amerikos R&B tradicijoms. Nepaprastai drąsus, ekstremaliai ekspresyvus bei rokeriškas Sax Gordon saksofonas dažnai balansuoja ties nuostabaus chaoso riba.

Sax Gordon yra tarp geidžiamiausių saksofonininkų savo srityje – tiek įrašų studijose, klubuose ir koncertų salėse visame pasaulyje. Jį galima išgirsti daugiau nei šimte kompaktinių plokštelių kartu su klasikinio bliuzo, džiazo ir R&B stiliaus atlikėjais: Kim Wilson, Bryan Lee, Paul Oscher, Jerry Portnoy, Watermelon Slim, Ron Levy, David Maxwell ir daugybe kitų. Nepaprastas gebėjimas „žaisti“ stiliumi, primenančiu didžiuosius R&B saksofono meistrus, suteikė progą užimti solisto vietą muzikos legendų Champion Jack Dupree, Jimmy McGriff, Charles Brown, Pinetop Perkins, Billy Boy Arnold ir Rosco Gordon įrašuose.

Atlikėjas per savo karjerą yra rengęs pasirodymus su tokiomis žvaigždėmis kaip Duke Robillard, Matt „Guitar” Murphy, Jay McShann, Jimmy Witherspoon, Luther „Guitar Jr.“ Johnson, „Roomful of Blues“, Junior Watson, John Hammond, Sherman Robertson, Toni Lynn Washington, Solomon Burke ir kt.

Penkis solinius albumus „Have Horn Will Travel“ (1998 m.), „You Knock Me Out” (2000 m.), „Live at the Sax Blast“ (2004 m.), „SHOWTIME!“ (2013 m.) ir „In The Wee Small Hours“ (2014 m.)  išleidusio Sax Gordon šlovės lentyną puošia daugybė bliuzo muzikos apdovanojimų: „Trophees France Blues“ (1998 m. ir 2005 m.), „W. C. Handy Blues Award“ (2001 m., 2002 m., 2004 m. ir 2005 m.), „Blues Foundation Blues Award“ (2006 m., 2012 m., 2013 m., 2014 m., 2015 m.) įvertinimai.

Toni Lynn Washington ir Sax Gordon duetas žada galybę bliuzo bei R&B muzikos, maloniai nustebinsiančios savo sodrumu, drąsa ir energija. Pasikliaukite didžiule šių talentų scenine patirtimi ir mėgaukitės – tai atlikėjai, užmezgantys stiprų ryšį su publika.

Kartu su atlikėjais pasirodys grupė „Luca Giordano band“ (Italija) – geriausia Europoje pripažinta bliuzo grupė,  itin mėgstama Čikagos bliuzo pasaulio atstovų, dažnai kviečiama groti bliuzo festivaliuose, žinomiausiuose šio žanro muzikos klubuose. „Luca Giordano band“ mūsų šalyje lankysis jau ne pirmą kartą,  grupę buvo galima girdėti pasirodymuose kartu su Nellie „The Tiger“ Travis, J. W. Williams, Stevie Zee, Katherine Davis, Sax Gordon ir Eric „Guitar“ Davis, Mighty Mo Rodgers.

SVARBU! Koncertas vyks po atviru dangumi bet kokiomis oro sąlygomis. Tad jei lauke lytų, turėkite su savimi skėtį arba neperšlampantį apsiaustą.
Bilietai nekeičiami ir negrąžinami. Bilietus galima grąžinti tik koncertui neįvykus.

BILIETAI

BILIETAI PALANGOJE TIKETA ir klubas "Ramybė"

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai