Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Sugar Blue ( JAV )

Koncertas:

  • Spalio 26 d. 20.00 val. kino teatre "Romuva" Laisvės al. 54, Kaunas

Grupė:

  • Sugar Blue: lūpinė armonikėlė, vokalas
  • Jimmie Whiting - vokalas, armonikėlė
  • Ilaria Lantieri - bosinė gitara
  • Louie R. McFarland - gitara
  • Anthony Space - klavišiniai
  • Darvonte Murray - mušamieji

Visą savo talentą Sugar Blue suaudžia fantastiškame, išskirtiniame stiliuje, kuris, būdamas techniškai tobulu nepraranda gilaus jausmingumo. Jis linksta, virpa, praūžia staigiu vėjo šuoru, tačiau išlaiko preciziką, pasineria į pritrenkiančią techniką su rusenančiu ekspresyvumu ir atiduoda tiek energijos, kad galima būtų apšviesti keletą daugiabučių kvartalų. Ir dar dainuoja. Jo balsas turtingas, išskirtinis, jausmingas su dusliu šnabždesiu, kas padaro jį nekasdieniniu. O dar lūpinė armonikėlė…

Grammy apdovanojimo laureatas, armonikėlės virtuozas Sugar Blue nėra tipiškas bliuzmenas. Jis užaugo Harleme, Niujorke, kur jo mama buvo šokėja ir dainininke legendiniame Apollo teatre. Jo vaikystė prabėgo tarp muzikantų ir scenos žmonių, su kuriais dirbo ir bendravo jo mama. Tarp jų buvo ir garsioji Billie Holiday. James (tikrasis Sugar Blue vardas) nutarė tapti atlikėju...
Pirmąją armonikėlę Blue gavo dovanų iš savo tetos ir nuo tada ištisas dienas grodavo Bob Dylan ir Stevie Wonder dainas, kai tik išgirsdavo jas transliuojant per radiją. Netrukus jį sužavėjo džiazo grandai Dexter Gordon ir Lester Young. Šis susižavėjimas tapo kaip lemtingu Sugar Blue kūryboje. Jis sukūrė ultra modernų bliuzo stilių ir garsą, kuris tapo jo vizitine kortele.
Sugar Blue pradėjo karjerą kaip gatvės muzikantas ir padarė savo pirmuosius įrašus 1975 su legendinėmis bliuzo figūromis - Brownie McGhee ir Roosevelt Sykes. Sekančiais metais jis išvyko gyventi į Paryžių, paklausęs bliuzo pianisto Memphis Slim patarimo.
Prancūzijoje Sugar Blue susitiko su Rolling Stones nariais, kurie iškarto pamilo jo garsą. Rolling Stones kvietė jį prisijungti prie grupės studijoje, kartu jie įrašė albumą “Some Girls”. Taip pat Sugar Blue galima išgirsti Rolling Stones albumuose “Emotional Rescue” ir “Tattoo You”. Su Rolling Stones Blue nekartą grojo gyvai ir jam buvo pasiūlyta vieta grupėje neribotam laikui. Tačiau šį pasiūlymą lūpinės armonikėlės virtuozas atmetė ir išvyko atgal į Ameriką, tikėdamasis sukurti savo grupę. Prieš grįždamas į Ameriką Blue išleido du albumus “Crossroads” ir “From Paris to Chicago”.
Sugar Blue sprendimą grįžti namo nepaisant didėjančio populiarumo nulėmė jo noras mokytis ir dirbti su iškiliais bliuzmenais, lūpinės armonikėlės meistrais - Big Walter Horton, Carey Bell, James Cotton ir Junior Wells Blue. Jis du metus gastroliavo su savo draugu ir mokytoju Willie Dixon grodamas Chicago All Stars Blues, prieš sukurdamas savo grupę 1983m. Su savo grupe Blue toliau populiarėjo. 1985 jis gavo Grammy apdovanojimą už “Atlantic” ir “Blues Explosion” albumus.

1989 Sugar Blue įsirašė į Dixon Grammy laimėtojų albumą “Hidden Charms”, koncertavo festivalių scenose su plačiai pripažintais menininkais - Muddy Waters, B.B.King, Art Blakey ir Lionel Hampton. Blue taip pat pasirodė televizijoje, bei kino ekranuose. Jis dalyvavo protesto akcijoje prieš rasizmą su Fats Domino, Ray Charles ir Jerry Lee Lewis Cinemax specialioje laidoje “Fats Domino and Friends”, nusifilmavo bei sukūrė muziką Alan Parker trileriui “Angel Heart”, kuriame vaidino ir Robert De Niro.
Sugar Blue koncertavo ir įrašinėjo su Wilie Dixon, Stan Getz, Frank Zappa, Johnny Shines, Bob Dylan. Ko gero Blue geriausiai žinomas dėl unikalios ritminės figūros ir solo Roling Stones hite “Miss You” iš “Some Girls” abumo. Sugar Blue atlieka savą dainos versiją 1993-ųjų Aligator debiute “Blues Blazes”. Sekančiame albume “In Your Eyes" Sugar Blue sužiba kaip išskirtinis, išmintingas dainų rašytojas ir lūpinės armonikėlės virtuozas.
Kodėl būtent “Sugar Blue”?
“Man reikėjo sceninio vardo... Visi geri, tokie kaip Muddy Waters, Blind Lemon, Sonny Boy, jau buvo paimti... Vieną vakarą mes su draugu ėjome iš Doc Watson koncerto, kai kažkas išmetė pro langą dėžę pilną senų 78- ųjų plokštelių. Aš pakėliau vieną ir perskaičiau “Sugar Blues”, Sidney Bechet. Čia tai, ko man reikia!. Ir štai aš esu čia.”
 

Rėmėjai

Kaunas blues viešbutis
Bendradarbiaujame
Bendradarbiaujame
Mūsų žurnalai
Visi rėmėjai