Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Tuvos nacionalinis orkestras

Koncertas

  • Lapkričio 12 d. 20 val. Kauno filharmonija
  • Lapkričio 14 d. 19 val. Dūmų fabrikas, Vilnius

Nuo didmiesčių šurmulio nutolęs Tuvos kraštas išsaugojo gilias, per dešimtis tūkstančių metų nepakitusias tradicijas, kuriose, kaip liudija tuviai, slypi žmogaus, dvasių bei gamtos paslaptys.

Į Lietuvą šiomis paslaptingomis tradicijomis pasidalinti atvyksta „Tuvan National Orchestra“. 2003 m. Aldar Tamdyn įkurtas ir dabar net 24-is atlikėjus vienoje scenoje buriantis orkestras groja tradiciniais Tuvos bei klasikiniais Vakarų, tradiciniais Rusijos, modifikuotais Tuvos instrumentais. „Tuvan National Orchestra“ nariai yra daugybės išskirtinių Tuvos instrumentų – tokių kaip igil (dvistygis smuikas), khomus (Tuvos žydų arfa), doshpuluur (liaudiška liutnia) ar dünggür (šamanų būgnas) – virtuozai.

Be to, orkestro repertuarą puošia įspūdingas senovinis menas – Tuvos gerklinis dainavimas. Tai malonią nuostabą klausytojams kelianti, įdomiai ir keistai skambanti technika, kuomet vienu metu dainuojama keliais balsais. Centrinėje ir Šiaurės Azijoje paplitęs dainavimas yra glaudžiai susijęs su šamanų tradicijomis. Jis turi kelis skirtingus stilius: xoomei (juo atliekamos epinės poemos), sygyt (šiurkštesnis, švilpiantis), kargyraa (gilus, beveik urzgiantis), ezengileer (pulsuojantis), borbannadyr (paukščius ir upelio čiurlenimą primenantis skambesys), kuriuos visus atlieka „Tuvan National Orchestra“ solistai.

Dalis „Tuvan National Orchestra“ narių yra gerai Vakaruose žinomi gerklinio dainavimo meistrai iš grupių „Chirgilchin“, „Tyva Kyzy“ bei „Alash“, tarp kurių ir Andrei Mongush (anksčiau grojęs „Huun-Huur-Tu”), Ai-Xaan Oorzhak, Kang-Xuler Saaya, Nikolai Damba. Orkestro nariai koncertuoja pasirodydami žymiosiose Niujorko „Canegie Hall“, Vašingtono „Kennedy Hall“, Londono „Royal Hall“, „Elizabeth Hall“, Maskvos P. Čaikovskio salėse ir kt.

„Tuvan National Orkestra“ – abejingų nepaliekantis darinys, pirmapradis tolimo krašto muzikinis lobynas, atskleidžiantis giliausią ir visiems bendrą esmę, esančią už laiko ir erdvės ribų. Paslaptingas orkestras nedaugžodžiaudamas apie save laukia, kada galės jus nustebinti. Nes muzika ir unikalumas – tai jų kalba.

 

INFORMACIJA

Moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems taikoma 50% nuolaida.


Norint patekti į koncertą reikės pateikti vieną iš šių dokumentų:
    • Galimybių pasą.
    • ES skaitmeninį Covid pažymėjimą.
    • Vakcinacijos išrašą.
    • Dokumentą, įrodantį, kad persirgta COVID -19 liga.
    • Neigiamo testo rezultato išrašą. 

Neturintiems galimybės prisijungti internetu, dokumentus gali išduoti jų sveikatos priežiūros įstaiga. 
Išskirtinai tik mūsų renginio lankytojams Medicina practica laboratorijoje atvykus ir parodžius įsigytą bilietą, bus suteikiama COVID-19 tyrimams 15 % nuolaida.
Asmenys priimami tik pagal išankstinę registraciją telefonu (8 5) 250 7744 arba el. p. registracija@medicinapractica.lt
Daugiau informacijos https://medicinapractica.lt/svarbi-informacija-koronaviruso

Jei yra klausimų galite susisiekti su mumis 
zilvinas@gmgyvai.lt
tel: 868613883
www.gmgyvai.lt

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai