Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Vieux Farka Toure ( Malis )

Tik vienas koncertas Lietuvoje!

Lapkričio 7 d. 19 val. klubas NAUTILUS, Kaunas.

Grupė:

  • Vieux Fark – vokalas, gitara
  • Aly Magassa – gitara, vokalas
  • Tim Keiper – būgnai, perkusija
  • Mamadou Sidibe – bosinė gitara, vokalas
  • Souleymane Kane – afrikietiški instrumentai, vokalas


Vieux Farka Toure - legendinio Mali gitaristo Ali Farka Toure, apdovanato Grammy, sūnus. Jis jau išėjo iš savo velionio tėvo šešėlio. Ali Farka Toure įrodė, kad bliuzo siela gali būti rasta Vakarų Afrikoje. Jo sūnus Vieux patraukia dėmesį dar radikalesne idėja, kad tos vakarų Saharos garsų šaknys gali būti išgirstos betkur - nuo džiazroko improvizacijų iki Jamaikos dub (muzikinis žanras kilęs iš regi).


Debiutinis atlikėjo albumas “Vieux Farka Touré”, pasirodęs 2006-aisiais priminė deglo perdavimą estafetėje, nes jame buvo įtraukti paskutiniai legendinio tėvo kūriniai, ir tradicinio skambesio Mali dainos iš tėvo repertuaro. Jis pavergė Ali Farka Toure gerbėjų auditoriją ir atskleidė ne mažesnį Vieux talentą.
Tačiau naująjame albume “Fondo” (liet. kelias), išleistame 2009-ais, girdima tik viena tradicinė daina, visas kitas sukūrė pats Vieux. Albume skamba bliuzo ritmai bei sudėtingi gitaros solo, primenantys Eric Clapton šlovingas dienas su Cream. “Fondo” - tai tradicinių instrumentų ir šiuolaikinės kūrybos mišinys, tai kur kas daugiau nei  pasaulio muzikos menininko roko garsų panaudojimas, tai jauno žmogaus, tampančio savimi garsas.

Šiame albume Vieux demonstruoja keletą skirtingų gitaros technikų. Matoma, kad jis įvaldė savo tėvo trumpas, aštrias muzikines frazes, tačiau įkomponuoja ir ištęstas gitaros partijas. Elegantiška, santūri, tačiau džiaugsminga daina “Mali” - tai duoklė Farka Touré gimtinei, su intriguojančiu ritmu plazdančia Vieux gitara. “Sarama”, nepaisant naudojamos akustinės perkusijos turi daugiau, nei tik užuominą į drum’n’bass, ji jungia intensyvią, hipnotizuojančią marokietiško stiliaus bosinės gitaros partiją su klasikiniu kviečiančiu – atsakančiu vokalu, įspūdį stiprinant vis garsėjantiems sunkiojo roko būgnams.
“Fondo” - tai muzika iš šiuolaikinės Afrikos -  miestiškos, sudėtingos, susijusios su pasauliu, bet labai besididžiuojančios savo senuoju palikimu. Vieux atstovauja seną/naują Afriką. “Fondo” albume afrikietiška muzika užsupa, užliūliuoja, bet vis tiek girdimi kupranugario žingsniai smėlyje.
Dalį debiutinio albumo pelno Vieux Farka Toure skyrė kovai su maliarija jo gimtąjame regione  Niafunke (šiaurės Malis).

Keletas atsiliepių apie “Fondo” albumą:

★★★★ - Observer Music Monthly, UK
“... lieka ištikimas savo nacinaliniam paveldui, tuo pačiu išbandydamas naują dirvą. Jis sugeba sužavėti tiek tradicionalistus, tiek variacijų gerbėjus ir tai padeda jam išeiti iš žymaus tėvo šešėlio. Iš jo mes dar daug išgirsime.”

★★★★ - Daily Telegraph, UK
“...Pilnas Afrikietiškos jaunimo dvasios.”

★★★★ - Uncut Magazine, UK
“...esama nuotykio pojūčio, kuris jaudinančiai išlaisvina Fondo iš paveldo, kuriame buvo pamirštas.”

★★★★ - Guardian, UK
“Ali Farka Toure niekada nenorėjo, kad jo sūnus būtų muzikantas, tačiau jis didžiuotųsi girdėdamas tai.”

★★★★ - Independent, UK
“Dominuojanti nuotaika čia yra gilus, ilgesingas dykumos bliuzas...”

★★★★ - Metro, UK
“...labiau nei bet kada, Vieux Farka Touré iškyla kaip pasaulinis atlikėjas, besiskinantis savo paties kelią į pasaulį...”

★★★★ - Mojo Magazine, UK
“...pagrindinis garso įrašas moderniai, miestietiškai Afrikai.”

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai